Interjero dizainerės patarimai, kaip išsirinkti tinkamą patalynės spalvą?

Jeigu miegamajame siekiate harmonijos ir spalvų suderinamumo, vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į grindų, sienų ir baldų spalvas, bet ir į patalynės spalvą bei raštą. Jau seniai įrodyta, jog spalvos veikia mūsų nuotaiką ir savijautą, be to, patalynė užima santykinai nemažai ploto, tad jos spalva gali papildyti interjerą arba, netinkamai parinkta, jį "sugadinti".

Dažniausiai, kuriant miegamojo interjerą be profesionalų pagalbos, nepavyksta visko apgalvoti, tad patalynės spalva būna bene paskutinis rūpimas klausimas. Ką tokiu atveju daryti ir prie ko ją derinti? Patarimai vienspalvėms patalynėms:

- Jeigu sienos ir baldai - balti ar pilki, o grindys - prigesninto medžio/baltos/pilkos, tiks bet kokia patalynės spalva. Galite ją rinktis pagal savo skonį;

- Jeigu sienos baltos/pilkos, o baldai ir grindys - ryškesnio medžio spalvos, verčiau nesirinkti rudų atspalvių patalynės. Interjere gali atsirasti per daug skirtingų rudų tonų, kuriuos suderinti yra išties sunku. Visos kitos spalvos - puikiai tinka, nes jos bus kaip akcentas gana neutralioje aplinkoje.

- Jeigu jūsų interjere atsiranda kitų spalvų (pvz. kitokios spalvos siena ar paveikslas), tuomet patalynei rinkitės vieną iš paveiksle ar ant sienos esančių spalvų. Tokiu atveju kambarys bus labai dinamiškas ir "gyvas".

Jeigu norite, kad spalvinis akcentas liktų siena/paveikslas, patalynė turėtų būti neutrali - baltos, pilkos, rusvos spalvos. Galima eiti ir sudėtingesniu keliu - rinktis harmoningą ar konstrastingą sienai/paveikslui spalvą arba dvispalvę patalynę.

Aš asmeniškai turiu mėlynai žalios spalvos patalynę, nes dievinu mėlyną spalvą. Kadangi lova ir naktiniai staliukai yra juodos/tamsiai rudos spalvos, grindys - į pilkumą, o sienos šviesios (šiek tiek kreminės), iš esmės būtų tikusi bet kuri spalva, bet norėjau būtent tos. Spalvų papildymui renkuosi žalius ir mėlynus akcentus, o kad vaizdas neatrodytų labai šaltas, ant grindų patiesiu ilgo plauko kilimą bei naudoju švelnų pleduką.


Ką daryti, jeigu norite patalynės su raštais?

Iš esmės, dėl spalvų pasirinkimo taisyklės - tos pačios. Raštuota patalynė savyje turi dvi ir daugiau spalvų, tad papildomų spalvų miegamajame geriau nenaudoti (nebent puikiai jaučiate spalvas). Tačiau pasirinkimą apsunkina patys raštai. Atkreipkite dėmesį, kokie jie - ar klasikiniai (damasko raštas, raitytos, augalinės formos), ar modernūs (geometrinės formos). Taip pat ar raštas smulkus, ar stambus, nes stambus labiau matomas ir reikalauja neutralaus fono.

Jeigu jūsų kambarys - klasikinio ar modernios klasikos stiliaus, raštai taip pat turėtų būti klasikiniai. Jeigu taikote į skandinavišką, modernų stilių - rinkitės geometrinius, griežtesnius raštus. Jeigu už galvūgalio klijuojate tapetus, kurie taip pat turi raštą, suderinkite visus raštus tarpusavyje. Pavyzdžiui, jei tapetai turi damasko raštą, patalynės raštas turėtų būti toks pats, bet geriausia, jeigu kambaryje nebūtų dviejų labai margų šaltinių.

Įsigijus kelis kokybiškus patalynės komplektus, galite nuolat keisti miegamojo interjerą. Pavyzdžiui, vasaros laikotarpiu "atvėsinsite" kambarį su mėlynos spalvos satino patalyne, o štai žiemą galite rinktis šiltesnių spalvų ir audinio patalynę. Moterys dažnai pasikliauja intuicija ir nuotaikomis, tad tikrai verta turėti skirtingų audinių, spalvų ir/ar net raštų patalynės komplektus, kai ateina noras kažką keisti. Kartais tiek visiškai pakanka! Įdomesniam efektui sukurti, galite "pasiskolinti" iš kitos patalynės pagalvių užvalkalus.