10 fengšui principų harmonijai miegamajame

Harmonija miegamajame yra gero poilsio garantas. Artėjančių metų, kurie pagal kinų Saulės kalendorių yra Žiurkės, proga šiame blogo įraše rasite 10 kinų praktikos – fengšui – principų.

Fengšui praktika yra susijusi su kinų filosofinėmis idėjomis ir astrologija. O Vakarų pasaulyje didžiausias dėmesys kreipiamas į jos įžvalgas siekiant to visų geidžiamo Zen.

Tikima, kad miegamojo erdvėje fengšui gali sukurti ne tik aplinką kokybiškam poilsiui, bet ir pagerinti santykius tarp dviejų žmonių. O jei šiuo metu esate vieniši – šios praktikos magija pritrauks jums meilę. Tad nuo ko pradėti?

1. Idealiu atveju miegamasis turi būti įrenginėjamas kuo toliau nuo įėjimo į namus. Taip sukuriamas didesnis saugumo ir stabilumo jausmas.

2. Kiekvienuose namuose turėtų žaliuoti pinigų medis. O tinkamiausia vieta šiam augalui – miegamasis. Pinigų medis padeda geriau cirkuoliuoti energijai.

3. Miegamajame turi būti bent keli rožinės ir/ar raudonos spalvos akcentai. Šios spalvos tarsi lakmusas stiprina partnerių tarpusavio santykį.

4. Jei šiuo metu nesate santykiuose, tačiau esate jiems pasiruošę, savo miegamąjį dekoruokite lyg jau būtumėte poroje. Svarbu atkreipti dėmesį į simetriją kambaryje. Pavyzdžiui, naktinius staliukus statykite iš abiejų pusių, uždekite ne vieną, o dvi žvakes ir pan.

5. Venkite miego kojomis į duris (ypatingai vientisoje linijoje). Pagal kinų gyvenimo filosofiją ši pozicija išsunkia gyvybinę energiją. O jei nėra būdo to išvengti, lova turėtų būti su kojūgaliu, kuris neleis energijai „pabėgti“ pro duris.

6. Įdomu yra tai, kad pagal fengšui miegamajame visos interjero detalės turi būti užapvalintos. Aštrios ir kampuotos linijos yra tarsi užnuodytos strėlės, kurios „užmuša“ teigiamą energiją.

7. Netvarka miegamajame taip pat trukdo jos cirkuliacijai. Tačiau daiktų „sutvarkymas“ po lovą nėra išeitis. Tai sukuria stagnaziją jūsų gyvenime.

8. O štai kelios knygos ant naktinio stalelio sukuria Zen. Tačiau vėlgi – miegamasis neturėtų būti nukrautas knygomis, kurias planuojate perskaityti. Tai pasąmoningai gali trukdyti kokybiškam poilsiui.

9. Apšvietimas šioje laiko patikrintoje kinų gyvenimo būdo praktikoje taip pat yra be galo svarbus. Miegamajame naudokite aklinas užuolaidas, kurios naktį sulaikys tamsą, o atvėrus jas ryte padės šviesai pasklisti po jūsų kambarį.

10. Galiausiai didelis veidrodis miegamajame nėra gera mintis – nei prieš lovą, nei šone ar virš jos. Jis atspindi kambaryje esančią energiją ir tai trukdo geram poilsiui. O jei jau yra veidrodis, tai nakčiai geriau jį pridengti.

Atsižvelgus bent į kelis fengšui principus, tikėtina, jūsų poilsio kokybė pagerės. Taip pat ją gali pagerinti ir keli mažiau magiški, užtat labiau praktiški patarimai, kuriuos rasite čia.

Beje, pagal kinų tikėjimą miegamajame turėtų puikuotis bent vienas meno kūrinys simbolizuojantis einamuosius metus. Tad ar turite ką nors jaukaus ir meniško su Žiurke? :)