Mėnesio interviu: Kokias gėles rinktis Tėvo dienai, į namus ar netgi lovą?

Mėnesio interviu: Kokias gėles rinktis Tėvo dienai, į namus ar netgi lovą?

Kaune gyvenanti floristė ir influencerė Alina Juodienė per karantiną išpildė savo svajonę ir įrengė bei atidarė gėlių studiją. Tiesa, neeilinio grožio puokštes, pasivadinusi „Cukrinis kaspinėlis“ vardu, ji kuria jau seniai. Alina yra iš tų žmonių, kuri viena pirmųjų pastebi, kokias gėles renkasi pirkėjai ir gali įvertinti lokaliai vyrajančias gėlių tendencijas.

Gėlės irgi turi madas

„Pastebiu, kad klientai dažniau renkasi minimalesnius derinius, mažiau spalvinių kontrastų ir daugiau vientisų spalvų žiedų puokštėse. Manau, kad žmonės pavargo nuo daug spalvotų gėlių, blizgių įvyniojimo popierių ir begalės priedų kompozicijose“, – savo įžvalgomis apie naujausius klientų pasirinkimus dalinasi A. Juodienė.

Tarp ryškiausių šių metų floristikos tendencijų yra ir netikėtumo jausmas, kai brangūs žiedai derinami su laukinėmis pievų gėlėmis ar žaluma. Žalumai aplink žiedą puikiai į poras tinka tvirti egzotiški lapai ir įvairios rečiau sutinkamos šakelės: „Trumpai tariant, šimtas dovanojamų rožių šiais laikais rodo fantazijos stoką“, – šypsosi floristė.

Taip pat Alina pastebi, kad jau kurį laiką „ant bangos“ yra sodo gėlės, net ir prabangiausiose puokštėse: „Bijūnai, atėjus jų sezonui, yra absoliutūs puokščių karaliai. Laikydamos juos, poroje su eukalipto lapais, prie altoriaus žengia ir šiuolaikinės nuotakos.“

A. Juodienė išskyrė ir į namų erdves sugrįžtančią džiovintų augalų madą: „Pastebiu, kad vis dažniau žmonės namus pasipuošia pūkuotais, minkštais, džiovintais augaliukais, kurie suteikia jaukumo. Pavyzdžiui, smilgomis, kurios be visų išvardintų savybių dar ir lengvai prisitaiko prie įvairiausių interjerų.“

3 patarimai, kurie padės skintas gėles išlaikyti ilgiau

Gavus ar įsigijus dovanų įspūdingą puokštę, be abejonės, norisi ją ilgiau išlaikyti gyvą ir žaliuojančią. Tačiau floristė Alina Juodienė yra gana skeptiška daugelio patarimų atžvilgiu ir išskiria tik kelias, pasak jos, veiksmingiausias priemones:

„Ne šalti ar karšti vandenys ar dirbtinai augalams sukeliamas šokas su cukrumi ar druska, o švarus ir kasdien keičiamas vanduo padeda išlaikyti gėles ilgiau. Taip pat svarbu periodiškai pakirpti gėlių kotelius – tokiu būdu puokštė išsilaikys dar ilgiau.“

Taip pat Alina pataria nuo skintų gėlių kotelių nuimti lapelius, ypač tuos, kurie pasislepia vazoje: „Jei to nepadarote, vanduo nespėja patekti iki žiedo ir išsisklaido po lapus, tokiu atveju žiedai žydi trumpiau“, – paaiškina A. Juodienė.

Ieškantiems puokštės, kuri džiugintų kuo ilgiau, floristė pataria rinktis kompozicijas su gvazdikais, austomomis, frezijomis. Atėjus sezonui – su bijūnais ar vėdrynais. O skintos lauko gėlės, pasak floristės, žydės kur kas trumpiau.

„Apskritai, nemanau, kad blogai iš gamtos atsinešti augalų, tačiau turėkite omenyje, kad tokios gėlės namuose neužsibūna. Tačiau jei jau nusprendžiate prisirinkti gėlių pievoje, reiktų tai daryti atsakingai – ne rauti ar laužti, o tvarkingai jas nukirpti geromis žirklėmis ar sekatoriumi“, – dar vienu patarimu pasidalina Alina.

Dovanoti gėles vyrui – normalu

Žinoma floristė ir karantino metu turėjo labai daug užsakymų, nes gėlės šiais laikais dovanojamos įvairiausiomis progomis, o dažnai netgi ir be progos. Žinoma, stereotipiška manyti, kad jas dažniausiai gauna moterys. Tačiau gėles galima bei vis labiau įprasta dovanoti ir vyrams, ypatingai tokia proga kaip artėjanti Tėvo diena.

„Renkant gėles vyrui, pirmiausia, rekomenduočiau jas vynioti į tamsesnį popierių: pilką, rudą, vyšninį ar netgi juodą. Patys žiedai gali būti įvairūs priklausomai nuo charakterio. Žinoma, saugiausias variantas – tamsesni. Patarčiau vengti pastelinių spalvų (išskyrus baltą).“

Vienas dažniausių pasirinkimų dovanojant gėles vyrui, pasak floristės, yra amariliai, strelicijos, gvazdikai, kalijos, taip pat rožės: „Netgi vienas prabangus žiedas supakuotas į tamsų popierių atrodys gerai ir tikrai nudžiugins gavėją“, – drąsina floristė.

Gėlės namuose gali žydėti ir visus metus

Gėlių žiedai pastaruosius kelis metus itin paklausūs ne tik puokštėse, bet ir interjero detalėse, ypatingai namų tekstilėje. Pats populiariausias derinys – lauko ar egzotinių gėlių motyvai poroje su natūraliu audiniu.

„Kadangi gėles pastebiu visada ir visur, tai pastaruoju metu jų matau kur kas daugiau tiek mados žurnaluose, tiek namų tekstilėje, ypatingai stalo dekore ir patalynės dizainuose“, – pasakoja A. Juodienė.

Pasak jos, užtenka kelių gėlėtų akcentų, kad namuose atsirastų gyvumo: kelios pagalvėlės ant sofos, servetėlės ant stalo, gėlėta patalynė ant lovos: „Pavasarį ir vasarą namuose man ypatingai norisi kuo daugiau tokių akcentų, ypatingai duete su linu“, – pastebi Alina.

Vasaros metu linas yra nepakeičiamas audinys miegui: „Esu lino gėrbėja ne tik dėl jo estetinio grožio, bet ir dėl savybių“, – sako žinoma floristė ir influencerė Alina Juodienė. Kai karšta linas išsklaido drėgmę ir palaiko vienodą kūno temperatūrą, o žiemą sušildo. Kita nepakeičiama lino savybė – oro pralaidumas, kuris mažina prakaitavimą ir vėsina kūną.